Personal

Här hittar du kontaktuppgifter
till personalen på RFSL Stockholms kansli.

Telefonnummer växel: 08-501 629 50 (Telefontid är onsdagar kl 13–15.)

Martin Halldin – Verksamhetschef
martin.halldin@stockholm.rfsl.se
08-501 629 62
076 787 65 50

Caro Wikbro – Hiv-prevention
caro.wikbro@stockholm.rfsl.se
076 174 16 12

Emil Ahlén – Hiv-prevention
emil.ahlen@stockholm.rfsl.se

Nicklas Dennermalm – Hiv-prevention
nicklas.dennermalm@stockholm.rfsl.se
076 394 83 98

Olov Lindblad – Hiv-prevention
olov.lindblad@stockholm.rfsl.se
076 394 83 99

Pablo Leiva – Migrantkonsulent
pablo.leiva@stockholm.rfsl.se
+46 76 3948419
Telefontider: Tisdagar & fredagar kl. 14:00 till 16:00

Ingeborg Hasselgren – Administratör & medlemsgruppsansvarig (vikarie)
ingeborg.hasselgren@stockholm.rfsl.se
08-501 629 52

Jojo Stenberg – Volontärverksamheten
jojo@stockholm.rfsl.se
076 394 85 81

Elliot Edberg – Utbildningsansvarig
elliot.edberg@stockholm.rfsl.se
070 888 27 00

Moa Johansson – Utbildningsansvarig
moa.johansson@stockholm.rfsl.se
070 758 98 42

Jenny Eiseb Söderstrand – Projektledare Egalia
jenny.soderstrand@stockholm.rfsl.se
08-501 629 51

Johanna Nyberg – Projektledare Jag är berättaren
johanna.nyberg@stockholm.rfsl.se
073 520 51 94

Jo Tengblad Söder – Projektledare Jag är berättaren
jo.tengblad.soder@stockholm.rfsl.se
076 394 83 42

Ida Östlund – Projektmedarbetare Jag är berättaren
ida.ostlund@stockholm.rfsl.se
076 031 88 06

Veronica Berg Hulthén – Projektledare Regnbågsfamiljer i väntan
veronica@stockholm.rfsl.se
073 536 57 71

Sofie Wahlström (tjänstledig)
sofie@stockholm.rfsl.se
08-501 629 52